- UniMachines
- ›
- Press Brakes
- ›
- CNC Hydraulic Press Brakes
- ›
- CNC Hydraulic Press Brakes AMADA
- ›
- CNC Hydraulic Press Brakes AMADA IT25 12
CNC Hydraulic Press Brake AMADA IT25 12
CNC Hydraulic Press Brake AMADA IT25 12 was manufactured by the machine manufacturer AMADA. Machine AMADA IT25 12 was built in 2015 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2015 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 5883 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum force (pressing) | 25 t |
| Maximum bending lenght | 1200 mm |
| Machine height | 1700 mm |
| Machine length | 1500 mm |
| Machine width | 830 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |























































