- UniMachines
- ›
- Electrical Discharge Machines
- ›
- Sinker Electrical Discharge Machines
- ›
- Sinker Electrical Discharge Machines ONA
- ›
- Sinker Electrical Discharge Machines ONA IRIS6
Sinker Electrical Discharge Machine ONA IRIS6
| Net price | 219767 USD |
| Company name |
Metal Team Sp. z o.o. Sp. K.
Iga Arendt |
| Address | Warszawska 2E |
| City | Kamienica Polska |
| Post code | 42-260 |
| region | Śląskie |
| Country | Poland |
| Telephone |
+48 +48 34 326 12 15
+48 535 835 666 |
| Category | Electrical Discharge Machines ONA › |
| Manufacturer | ONA › |
Sinker Electrical Discharge Machine ONA IRIS6 was manufactured by the machine manufacturer ONA. Machine ONA IRIS6 was built in 2025 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Poland |
| region | Śląskie |
| Year of manufacture | 2025 |
| Warranty | Warranty for 12 months |
| Technical condition | Unused |
| Loading | The seller organizes the loading - included in the price of the machine |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum travel length X-axis | 1000 mm |
| Maximum travel length Y-axis | 600 mm |
| Maximum travel length Z-axis | 500 mm |
| Maximum table load | 4000 kg |
| Maximum electrode weight | 50 kg |
| Dielectric tank capacity | 1650 l |
| Machine weight | 7.4 t |
| Maximum dielectric level | 565 mm |
Equipment | |
|---|---|
| Measurement probe for the workpieces | |
















































