- UniMachines
- ›
- Grinding Machines
- ›
- Surface Grinding Machines
- ›
- Surface Grinding Machines JUNG
- ›
- Surface Grinding Machines JUNG JF 520
Surface Grinding Machine JUNG JF 520
Surface Grinding Machine JUNG JF 520 was manufactured by the machine manufacturer JUNG. Machine JUNG JF 520 was built in 1982 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 1982 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 7744 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 600 mm |
| Width of the working table | 200 mm |
| Machine height | 1800 mm |
| Machine length | 1850 mm |
| Machine width | 1600 mm |
| Machine weight | 2 t |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |

















































