Universal Lathe TOS SU 125/2000
Universal Lathe TOS SU 125/2000 was manufactured by the machine manufacturer TOS. Machine TOS SU 125/2000 was built in 2023 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2023 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 6647 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum length of the turning | 2000 mm |
| Turning diameter over bed (max) | 1250 mm |
| Turning diameter over cross slide (max) | 940 mm |
| Workpiece weight between centers (max) | 5000 kg |
| Length of the lathe | 4860 mm |
| Width of the lathe | 1970 mm |
| Weight of the lathe | 7.9 t |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |













































