- UniMachines
- ›
- Milling Machines
- ›
- Universal Milling Machines
- ›
- Universal Milling Machines CORREA
- ›
- Universal Milling Machines CORREA F3UE
Universal Milling Machine CORREA F3UE
Universal Milling Machine CORREA F3UE was manufactured by the machine manufacturer CORREA. Machine CORREA F3UE was built in 1990 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Spain |
| region | Guipúzcoa |
| Year of manufacture | 1990 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Status | A test can be performed |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 1400 mm |
| Width of the working table | 500 mm |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 1150 mm |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 400 mm |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 500 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |
















































