- UniMachines
- ›
- Electrical Discharge Machines
- ›
- Wire Electrical Discharge Machines
- ›
- Wire Electrical Discharge Machines AGIE
- ›
- Wire Electrical Discharge Machines AGIE MC 3S Classic
Wire Electrical Discharge Machine AGIE MC 3S Classic
Wire Electrical Discharge Machine AGIE MC 3S Classic was manufactured by the machine manufacturer AGIE. Machine AGIE MC 3S Classic was built in 2005 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| Year of manufacture | 2005 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The seller organizes the transport at a surcharge |
| Stock number | 2368 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the table | 850 mm |
| Width of the table | 550 mm |
| Maximum travel length X-axis | 500 mm |
| Maximum travel length Y-axis | 350 mm |
| Maximum travel length Z-axis | 420 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |












































